Najbardziej rozpoznawalna seria komputerów dla graczy

Wśród wielu komputerów dla graczy dostępnych na rynku istnieją takie, które bardzo mocno wyróżniają się na tle innych

Wśród wielu komputerów dla graczy dostępnych na rynku istnieją takie, które bardzo mocno wyróżniają się na tle innych. Do takich sprzętów z pewnością należy seria Predator od Acer. Do najbardziej charakterystycznych cech tej serii należy między innymi ich bardzo agresywny i charakterystyczny design. Ostre krawędzie oraz czarny kolor obudowy połączony z czerwonymi wstawkami od razu sygnalizują, że są to urządzenia dla najbardziej wymagających. Przekonajmy się zatem, co tak naprawdę otrzymujemy za tak wysoką cenę.

Podzespoły oraz wydajność w grach

Wśród wielu komputerów dla graczy dostępnych na rynku istnieją takie, które bardzo mocno wyróżniają się na tle innych
fot. acer.com

Wystarczy spojrzeć na specyfikację komputera, aby od razu przekonać się, że są to urządzenia dla najbardziej wymagających klientów. Klientów, którzy bardzo mocno cenią sobie ponadprzeciętne możliwości komputera. W topowym modelu z tej serii znaleźć można bardzo mocny i montowany we wszystkich najwydajniejszych laptopach procesor Intel Core i7-6700HQ (więcej: https://ark.intel.com/pl/products/88967/Intel-Core-i7-6700HQ-Processor-6M-Cache-up-to-3_50-GHz). Wspomagany jest on przez kartę graficzną Nvidia GTX 980M wyposażoną w 4 GB pamięci. Dodatkowo na pokładzie znajdują się również 64 GB pamięci RAM. Taka specyfikacja w zupełności wystarcza do uruchomienie na komputerze wszystkich najbardziej wymagających tytułów. Jedynie Wiedźmin 3 w rozdzielczości Full HD i detalach ustawionych na tryb Ultra schodził poniżej 30 klatek na sekundę. Wystarczy jednak ustawić detale na poziom wysoki aby liczba klatek wzrosła do prawie 40. W pozostałych tytułach odpalenie ich na najwyższym poziomie detali nie stanowi dla tego sprzętu żadnego problemu.

Kultura pracy

Wydawałoby się, że za tak dużą wydajnością musi stać kiepska kultura pracy. Nie jest to jednak prawdą. Nawet pod pełnym obciążeniem komputer ten nie przekraczał poziomu 50 dB. Hałas jest słyszalny ale nie jest on bardzo uciążliwy do osoby „zatopionej” w wirtualnym świecie. Godne pochwały są również temperatury pracy urządzenia. Na powierzchni obudowy wersja z ekranem 15 cali rozgrzewa się do prawie 60 stopni Celsjusza a wersja z ekranem o przekątnej 17 cali do zaledwie 40 stopni. W przypadku większej wersji Acer Predator pozostaje na powierzchni obudowy w miarę chłodny.

Mateusz Kowalczyk

Od zawsze pociągała mnie wizja świata, w którym wszystko mam w zasięgu jednego kliknięcia – czy to w smartfonie, czy na lekkim ultrabooku schowanym w plecaku. Jeszcze w szkole potrafiłem godzinami porównywać modele telefonów, analizując różnice w procesorach i rozdzielczościach ekranów, by wybrać ten jedyny, który oferował najwięcej przy najmniejszej wadze. Wiele lat później pasja ta przekształciła się w chęć dzielenia się wiedzą z innymi. Zauważyłem, że wielu moich znajomych czuje się zagubionych w gąszczu nowości, a przecież kupno nowego tabletu czy hybrydy 2w1 może być naprawdę ekscytujące, jeśli tylko ktoś nam jasno pokaże, co i dlaczego warto wybrać. Od tego czasu piszę artykuły i krótkie newsy, starając się wyjaśniać potencjalnie skomplikowane zagadnienia w sposób przystępny i – co równie istotne – wesoły. Prywatnie jestem miłośnikiem podróży „z plecakiem”. Uwielbiam testować możliwości urządzeń mobilnych właśnie w trakcie wyjazdów, bo nic tak nie weryfikuje jakości baterii czy funkcji synchronizacji, jak wielogodzinna jazda pociągiem bez gniazdka lub praca nad dokumentem w górskim schronisku. Mam nadzieję, że moje teksty na „mobilehardware.pl” pomogą Ci wybrać sprzęt idealnie skrojony pod Twoje potrzeby i zarażą choć odrobiną pasji do mobilnego stylu życia.