Dell Venue 11 Pro – profesjonalny tablet biznesowy

Tablety błyskawicznie zdobyły ogromną popularność. Te niewielkie urządzenia wyposażone w system Windows pozwalają przeglądać Internet, odbierać pocztę, słuchać muzyki. Ich funkcjonalność niewiele ustępuje laptopom. Wykorzystywane są jednak przede wszystkim do użytku komercyjnego. Firmy jeszcze nie do końca przekonały się do idei zastąpienia ultrabooków i tradycyjnych laptopów tabletami. Producenci tabletów powoli wprowadzają jednak na rynek linie urządzeń zaprojektowanych z myślą o sektorze biznesowym. Tego typu propozycję przygotowała firma Dell. Modelem stworzonym z myślą o mobilnych profesjonalistach jest tablet Dell Venue 11 Pro. Czym się charakteryzuje? I czy rzeczywiście sprawdzi się podczas pracy w terenie i spotkań służbowych z klientami? A może jest jedynie kolejnym gadżetem, który nie do końca jest praktyczny?

Podstawy działania

Podstawowa wersja Dell Venue 11 Pro waży około 760 gramów, obudowa wykonana jest z tworzyw sztucznych i ma grubość około 10 mm

fot. dell.com

Tablet biznesowy Dell Venue 11 Pro (http://www.kuzniewski.pl/k1582,tablety-dell-venue-venue-11-pro.html) wykorzystuje system operacyjny Windows. Jego mocną stroną jest procesor, dobra rozdzielczość w jakości HD lub Full HD (w zależności od konfiguracji) oraz możliwość rozbudowania go o klawiaturę, co pozwoli wygodnie przygotowywać umowy, faktury dla kontrahenta i inne firmowe dokumenty.

Warto zwrócić uwagę na to, że firma Dell zaproponowała tablety w różnych konfiguracjach. Dostępne są urządzenia z procesorem Intel Core i3, Intel Core i5. Tablet można kupić w konfiguracji z wbudowanym modemem, co powinno znacznie ułatwić pracę osobom często pracującym poza zasięgiem Wi-Fi a potrzebującym dostępu do Internetu.

Smukły i funkcjonalny

Podstawowa wersja Dell Venue 11 Pro waży około 760 gramów, obudowa wykonana jest z tworzyw sztucznych i ma grubość około 10 mm. Urządzenie jest więc dość ciężkie (jeśli porównamy je do tabletów z serii komercyjnych). Tył obudowy wykonany jest z gumy, dzięki czemu nie jest on śliski. Tylną klapkę możemy szybko zdjąć (bez użycia specjalnych narzędzi – wystarczy ją lekko podważyć) i uzyskać dostęp do baterii oraz karty SIM. Drobnym minusem gumowej klapki jest to, że szybko może się ona zarysować, dlatego z urządzenia musimy korzystać dość ostrożnie.

Dell Venue 11 Pro posiada szeroki wachlarz złączy. Znajdziemy tutaj gniazdo stacji dokującej (nie jest ona dołączona do podstawowej wersji tabletu), port microUSB, port USB w standardzie 3.0, gniazdo audio, gniazdo mini-HDMI oraz gniazdo Kensington. W tablecie nie zabrakło również czytnika kart microSD.

Podstawowa konfiguracja Dell Venue 11 Pro posiada procesor Intel Atom Z3770 o TDP 4 W (czterordzeniowy układ o częstotliwości 1,46-2,4 GHz) oraz pamięć RAM DDR3L o pojemności 2 GB. Możemy jednak wybrać także droższą wersję z procesorem Intel Core i3 lub Intel Core i5.

Jakość na małym ekranie

Plusem tabletu biznesowego Dell Venue 11 Pro jest także ekran o rozdzielczości Full HD. Panel IPS ma przekątną 10,8 cala, który dodatkowo otoczono ponadcentymetrowymi ramkami. W tablecie nie zabrakło kamery. Drobnym mankamentem urządzenia jest brak powłoki antyrefleksyjnej, dlatego w słońcu mogą pojawiać się na ekranie refleksy świetlne, które pogarszają widoczność wyświetlanego obrazu. Tablet ma wbudowany znakomity akumulator. Bateria pracuje około 10 godzin przy przeciętnej jasności.