Lenovo ThinkPad T490 – Uszczuplona wersja T480 do pracy i podróży

Lenovo ThinkPad T490 to kolejna odsłona kultowego już ThinkPada z serii T

Lenovo ThinkPad T490 to kolejna odsłona kultowego już ThinkPada z serii T. W tej wersji producent zadbał o odświeżenie designu, stawiając nacisk na zwiększoną mobilność przez zastosowanie cieńszych ramek i bardziej smukłej obudowy. Najnowszy model chińskiego producenta Lenovo, posiada 14-calowy ekran, nadając się idealnie do biznesu i do stworzenia komfortowego, ergonomicznego środowiska pracy.

Przycięte ramki i jeszcze bardziej luksusowa obudowa

Lenovo ThinkPad T490 to kolejna odsłona kultowego już ThinkPada z serii T
Obraz z kuzniewski.pl

ThinkPad T490, jako sukcesywny następca T480 i T470, po raz kolejny otrzymał przycięte ramki ekranu. W porównaniu do poprzedniego modelu, stosunek wielkości ekranu do reszty urządzenia, wzrósł z 69 do 72,3%. Czarna obudowa wykonana z plastiku, została dodatkowo pokryta wytrzymałym włóknem szklanym. Zewnętrzna część obudowy, na której położymy swoje dłonie jest pokryta całkowicie gładką, gumowaną warstwą – dodaje do uczucia miękkości i zwiększa komfort obsługi urządzenia.

Lenovo ThinkPad T490 dzięki zastosowaniu gładkiej, gumowanej powierzchni sprawia, że laptop trafi w gusta użytkowników przyzwyczajonych do pracy z urządzeniami z segmentu premium. Producenci nowego ThinkPada T490 zadbali o to, aby przy użyciu zastosowanych materiałów w kwestii smukłości osiągnąć jak najwyższe standardy. Bo trudno sobie wyobrazić jeszcze szczuplejszą obudowę wykonaną z plastiku pokrytego gumą.

Parametry techniczne Lenovo ThinkPad T480

Pomimo pomniejszonej obudowy i jeszcze mniejszych rozmiarów, Lenovo ThinkPad T480 został wyposażony w podwójną liczbę portów wyjść i wejść. Po lewej stronie znajdziemy dwa porty USB-C, port zgodny ze standardem Thunderbolt 3 (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/io/thunderbolt/thunderbolt-technology-general.html), mini-Ethernet, USB typu A, HDMI i zestaw na mikrofon i głośniki, Po drugiej, prawej stronie dostępny jest drugi port USB A, wejście Ethernet i zabezpieczenie kensington lock. W urządzeniu istnieje możliwość podłączenia ekranu 4K (3840×2160 px).

Laptop w standardowym wariancie wyposażony został w 8 GB RAM DDR4, dysk SSD o pojemności 256 GB, szybki procesor Intel Core i7 8565U i zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics 620. Do naszej dyspozycji pozostaje także kamerka HD i bateria o pojemności 50 Wh. Przy zakupie możemy zdecydować się na wybranie matrycy wyświetlającej obraz w rozdzielczości QHD (2560×1440 px) lub 4K – w jasności 500 nitów.

Mateusz Kowalczyk

Od zawsze pociągała mnie wizja świata, w którym wszystko mam w zasięgu jednego kliknięcia – czy to w smartfonie, czy na lekkim ultrabooku schowanym w plecaku. Jeszcze w szkole potrafiłem godzinami porównywać modele telefonów, analizując różnice w procesorach i rozdzielczościach ekranów, by wybrać ten jedyny, który oferował najwięcej przy najmniejszej wadze. Wiele lat później pasja ta przekształciła się w chęć dzielenia się wiedzą z innymi. Zauważyłem, że wielu moich znajomych czuje się zagubionych w gąszczu nowości, a przecież kupno nowego tabletu czy hybrydy 2w1 może być naprawdę ekscytujące, jeśli tylko ktoś nam jasno pokaże, co i dlaczego warto wybrać. Od tego czasu piszę artykuły i krótkie newsy, starając się wyjaśniać potencjalnie skomplikowane zagadnienia w sposób przystępny i – co równie istotne – wesoły. Prywatnie jestem miłośnikiem podróży „z plecakiem”. Uwielbiam testować możliwości urządzeń mobilnych właśnie w trakcie wyjazdów, bo nic tak nie weryfikuje jakości baterii czy funkcji synchronizacji, jak wielogodzinna jazda pociągiem bez gniazdka lub praca nad dokumentem w górskim schronisku. Mam nadzieję, że moje teksty na „mobilehardware.pl” pomogą Ci wybrać sprzęt idealnie skrojony pod Twoje potrzeby i zarażą choć odrobiną pasji do mobilnego stylu życia.