Apple MacBook Pro – pro w najlepszym wydaniu

Jeżeli chodzi o kwestię laptopów biznesowych to marka Apple stworzyła serię wręcz doskonałą. Komputery z przydomkiem Pro od wielu lat kojarzą się z najlepszym wykonaniem, najlepszymi podzespołami oraz prestiżem, który nie ma swojej ceny.

Jeszcze większa wydajność

Jeżeli chodzi o kwestię laptopów biznesowych to marka Apple stworzyła serię wręcz doskonałą

fot. apple.com

Nowy MacBook Pro to jeszcze większa wydajność pozwalająca na jeszcze szybsze wykonywanie wszystkich operacji. Macbooki wyposażone zostały w wydajne procesory Intel Core i5 o taktowaniu 2,7 lub 2,9 GHz. Wspierane są one przez 8 GB pamięci RAM oraz potężny dysk twardy w jeden z trzech dostępnych pojemności: 128, 256 lub 512 GB. Dysk podłączony jest do magistrali PCIe co pozwala na osiągnięcie znacznie większej prędkości przesyłania danych niż w przypadku tradycyjnego połączenia.

Najnowszy system

Najnowszy MacBook to również system Mac OS X Yosemite, który jest dopracowany w każdym calu. Apple przy jego tworzeniu postawiło przede wszystkim na stabilność oraz płynność działania ale nie zapomniano również o wygodzie użytkowania systemu. W standardzie dostajemy więc cały komplet aplikacji, które w zupełności wystarczą przeciętnemu użytkownikowi. Mac to więc komputer, który od razu po zakupie gotowy jest do używania w przeciwieństwie do komputerów z systemem Windows.

Nowy Mac na tle konkurencji

Komputery MacBook od zawsze porównywane są do laptopów z najwyższej półki z systemem Windows. Bardzo często to właśnie komputery z systemem Windows posiadają wydajniejsze podzespoły. Nie przekłada się to jednak na płynność działania systemu. MacBook swoją stabilność zawdzięcza właśnie systemowi Mac OS X Yosemite. Dzięki temu, że jest on stworzony przez tego samego producenta co komputer jest on doskonale zoptymalizowany pod urządzenie czego nie można powiedzieć o komputerach z Windowsem. Ciężko jest więc racjonalnie porównać komputer Apple MacBook Pro z jakimkolwiek innym komputerem konkurencyjnym właśnie ze względu na różnice systemowe.