Laptop lekki jak piórko

Laptopy są komputerami, które coraz bardziej zyskują na popularności, co w przypadku pandemii bywa kluczową opcją do pracy zdalnej. Sytuację tą wykorzystują producenci, którzy cały czas projektują nowoczesne rozwiązania, które mają za zadanie ułatwić pracę zdalną.

Laptopy są komputerami, które coraz bardziej zyskują na popularności, co w przypadku pandemii bywa kluczową opcją do pracy zdalnejDo swojej pracy został mi powierzony nowoczesny komputer, jakim jest Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 1 z którego jestem w pełni zadowolony (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k5045,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-x-thinkpad-x1-nano-thinkpad-x1-nano-gen-1.html).

System Microsoftu czyli nowy Windows?

Jednym z najbardziej popularnych i wykorzystywanych aktualnie systemów operacyjnych to Windows 10.  Z uwagi na swoją pracę i obecnie panujące trendy, mój nowy laptop posiada dokładnie ten system czyli Windows 10 w najnowszej wersji. Dzięki temu systemowi jestem w stanie spełniać swoje biznesowe zadania i uruchamiać aplikacje, które będę mógł dowolnie testować i analizować.

Co ten laptop ma w sobie?

Moje dotychczasowe laptopy firmowe były bardzo dobre, lecz to Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 1 jest dokładnie tym, czego oczekiwałem.

Największym zaskoczeniem, jakie odkryłem po otrzymaniu laptopa w swoje ręce była waga laptopa. Waga laptopa wynosi niewiele ponad kilogram, lecz mimo tego ten laptop należy do jednych z najbardziej wydajnych komputerów z jakimi przyszło mi pracować. We wnętrzu laptopa możemy wydajne procesory firmy Intel, które z doskonałą grafiką stanowią idealne połączenie wydajności.

Największą zaletą laptopa jak dla mnie jest czas pracy na baterii. Bardzo często pracuje w pracy oraz w domu do późnych godzin wieczornych, przez co nie zawsze chcę odrywać się od pracy w celu szukania ładowarki. Połączenie wyświetlacza w formacie 16:10 z niezwykle szybkim dyskiem SSD i pamięcią RAM typu DDR4 powoduje iż dostęp do plików jest w ułamku sekundy.

Pozytywnym zaskoczeniem specyfikacji dopełniają moduły Wi-Fi 6 oraz opcjonalny modem 4G/5G, pozwalający korzystać z internetu w laptopie także poza domem oraz publicznymi sieciami Wi-Fi., dzięki czemu mogę skupić się na pracy także w podróży służbowej.