Jak wydłużyć żywotność baterii w laptopie biznesowym?

Laptopy swoją popularność zawdzięczają zapewne temu, że są przenośne. Możemy ich używać w dowolnym miejscu, chociażby w samochodzie, w pociągu, na uczelni, w pracy. Nie musimy martwić się tym, że w pobliżu nie ma źródła prądu, gdyż z reguły baterie są na tyle wytrzymałe, że możemy wiele godzin spędzać bez konieczności podłączenia ładowarki. Niestety akumulatory z czasem tracą swoją żywotność. Ładowane wielokrotnie wytrzymują zdecydowanie krócej niż nowo zakupione. Pomimo to możemy zastosować parę prostych kroków, aby znacząco wydłużyć „życie” naszej baterii.

Jak zwiększyć żywotność baterii?

Laptopy swoją popularność zawdzięczają zapewne temu, że są przenośneW nowoczesnych laptopach typu Dell Latitude 3310 2-in-1 podzespoły są energooszczędne, dlatego ładownie nie następuje tak często, jak w przypadku starszych modeli. Procesor Intel Core i5 8265U gwarantuje wysoką moc obliczeniową, dzięki czemu wykonywanie skomplikowanych procesów dla naszego urządzenia nie stanowi żadnych problemów. Jednocześnie pobierana ilość energii jest znacząco mniejsza, niż miało to miejsce w notebookach produkowanych paręnaście lat wcześniej. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby nie ładować laptopa wcześniej, niż w przypadku spadku do 50%-60%. Każdy akumulator ma określoną ilość cykli ładowania, dlatego jest to tak istotne. Nie możemy zapomnieć o odpowiednio dobranym zasilaczu. Zamienniki są kuszące, niestety bardzo często spełniają swoje funkcje w minimalnym stopniu oraz zmniejszają szybko żywotność naszej baterii. Starajmy się również nie dopuszczać do sytuacji, w której laptop uległ całkowitemu rozładowaniu. Współczesne akumulatory litowo-jonowe są bardzo wrażliwe na takie wydarzenia.

Musimy też zagwarantować naszemu urządzeniowi odpoczynek. Wyłączasz laptopa i spodziewasz się, że w najbliższych dniach nie będziesz go używał? Wyjmij baterię z gniazda! Nawet teoretycznie nieużywany komputer pobiera znikome ilości energii na podtrzymywanie podstawowych funkcji. Nie zapomnijmy o odpowiedniej temperaturze naszego notebooka. Przydatne mogą okazać się podstawki chłodzące.

Tło zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com