Notebooki Lenovo ThinkPad W – co warto o nich wiedzieć?

Linia laptopów ThinkPad W to urządzenia należące do prestiżowej grupy mobilnych stacji roboczych posiadających certyfikat ISV. Wyróżniają się one najwyższej jakości podzespołami, które zapewniają wydajność odpowiednią do pracy z wymagającymi aplikacjami. Notebooki Lenovo ThinkPad W zaskakują również wysmuklonymi kształtami idealnie wpisującymi się w najnowsze trendy.

Linia laptopów ThinkPad W to urządzenia należące do prestiżowej grupy mobilnych stacji roboczych posiadających certyfikat ISV

fot. kuzniewski.pl

Lenovo ThinkPad W – co je wyróżnia?

Mobilne stacje robocze ThinkPad W spełnią oczekiwania grafików, architektów, programistów, inżynierów. Konstruktorzy wykorzystali tutaj bowiem najwyższej klasy podzespoły – m.in. czterordzeniowe procesory Intel Core i7 o wysokiej częstotliwości taktowania (nawet do 3,9 GHz), profesjonalne karty graficzne z rodziny nVidia Quadro, szybkie dyski SSD.

Matryce o wysokiej rozdzielczości i z doskonałym podświetleniem zapewniają żywy obraz, znakomite odwzorowanie kolorów i widoczność nawet najdrobniejszych szczegółów, co szczególnie powinni docenić specjaliści, którzy pracują z grafiką 3D.

Jednocześnie notebooki Lenovo ThinkPad W wyróżniają się smukłymi, eleganckimi obudowami, co sprawia, że sprzęt ten stanie się prawdziwą wizytówką marki.

Lenovo ThinkPad W541 – stacja robocza z klasyczną matrycą

Jednym z modeli z linii ThinkPad jest W541. Jest to bardzo wydajny laptop wyposażony w ekran o przekątnej 15,6 cala. Notebooki Lenovo ThinkPad W541 wykorzystują matową matrycę IPS, która wyróżnia się szerokimi kątami widzenia i wysoką luminacją. Użytkownicy mogą wybrać konfigurację w rozdzielczości Full HD lub bardzo wysokiej rozdzielczości 3K – 2880 x 1620 pikseli. Graficy z pewnością docenią obecność kalibratora ekranu.

Za moc obliczeniową odpowiadają procesory Intel Core. Notebooki Lenovo ThinkPad W541 dostępne są z dwurdzeniową jednostką Intel Core i5. Dla najbardziej wymagających użytkowników producent przygotował konfigurację z 4-rdzeniowym procesorem Intel Core i7 4910MQ, który wyróżnia się wysoką częstotliwością taktowania (do 3,9 GHz). RAM można rozbudować do 32 GB. Mocną stroną ThinkPad W541 jest grafika – konstruktorzy wykorzystali karty graficzne nVidia Quadro K200M (2048 MB własnej pamięci).

Na obudowie użytkownicy znajdą DisplayPort, złącze VGA, 4 porty USB. Sprzęt peryferyjny można wygodnie podłączyć dzięki obecności gniazda stacji dokującej. Gratką dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań jest obecność napędu optycznego. Firmowe projekty chroni czytnik linii papilarnych, czytnik Smart Card oraz moduł szyfrowania TPM.

Lenovo ThinkPad W550s – stacja robocza w stylowej obudowie

Notebooki Lenovo ThinkPad W550s zaprzeczają, jakoby mobilne stacje robocze były topornymi urządzeniami o masywnych obudowach, które niewiele mają wspólnego z najnowszymi trendami. Model ten nie jest może ultrabookiem, ale wyróżnia się stylową obudową. Przy klasycznej matrycy o przekątnej 15,6 cala (rozdzielczość Full HD lub 3K), ThinkPad W550s, ma grubość zaledwie 22 mm i waży około 2,3 kg.

Co istotne, konstruktorzy nie wysmuklili obudowy kosztem wydajności. Notebooki Lenovo ThinkPad W550s wykorzystujące mocne procesory Intel Core i7 o taktowaniu do 3,2 GHz (dostępne są także tańsze konfiguracje z jednostkami Intel Core i5). RAM można rozbudować do 16 GB, a odpowiednią wydajność graficzną zapewniają karty nVidia Quadro K620 M.