Microsoft Surface Laptop 2 – styl i wydajność w przystępnej cenie

Amerykański gigant informatyczny, w swojej serii komputerów Surface od zawsze stawiał na ergonomię oraz design. Microsoft Surface Laptop 2 to idelany dowód na to, że firma stara się iść w kierunku połączenia dwóch, wydawałoby się różnych światów. Klasycznej, eleganckiej formy oraz modnym kształtom i kolorom. 

Design

Microsoft Surface Laptop 2 to idelany dowód na to, że firma stara się iść w kierunku połączenia dwóch, wydawałoby się różnych światów

Obraz z news.microsoft.com

Dość nietypowym rozwiązaniem jest zastosowanie ciekawego wzoru na wewnętrznej obudowie. Jest ona szara, jednak pattern na niej nadrukowany to coś pomiędzy teksturą kamienia, a welurem. Ramka ekranu jest w kolorze piano black, a na zewnętrznej pokrywie zastosowano gładki, szary kolor z czarnym logiem Microsoftu. Projektanci designu komputera starali się stosować jak najmniej kątów 90 stopni. Co za tym idzie, mamy liczne ścięcia, fazowania i zaokrąglenia. Laptop jest nieco bardziej wyróżniający się od poprzednika.

Parametry

Microsoft Surface Laptop 2 według założenia nie ma być tytanem mocy, a wydajnym i przyjaznym użytkownikowi komputerem do pracy. Jego wysoka mobilność (mała grubość oraz waga wynosząca zaledwie 1,25 kg) sprawia, że jest on polecany fotografom czy grafikom, którzy pracować muszą w terenie. Intel ® Core™ i7 8 generacji to aktualnie jeden z najlepszych procesorów stosowanych w urządzeniach przenośnych. Charakteryzuje się on stabilną pracą, oraz wysoką kulturą termiczną. Ekran dotykowy o rozdzielczości 2256 x 1504 pikseli, pochwalić się może świetnym kontami widzenia, oraz bardzo dobrym odwzorowaniem bieli oraz czerni. Zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics 620 nie pozwoli nam na zagaranie w najnowsze gry, ale pozwoli na oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości, oraz pracę z grafiką.

Komputer dostępny jest ze sporą liczbą dedykowanych akcesoriów. Wielofunkcyjne futerały pomogą nam nie tylko bezpiecznie transportować laptopa, ale również rozszerzą ilość portów czy pomogą w zachowaniu czystości klawiatury. Bezprzewodowe myszki oraz rysiki świetnie sprawdzą się w pracy zdalnej. Dużą ich wadą, jest niestety cena. Nawet podstawowe akcesoria są drogie i stosunkowo trudno dostępne. Pozytywnie może zaskoczyć jednak cena samego komputera. Microsoft Surface Laptop 2 można kupić już od 4500 zł za wersję z procesorem i5, lub ok. 5900 zł za mocniejszą wersję.