Nowy model, stary wygląd – czy to się sprawdzi?

Firma Dell zaproponowała swoim klientom rzadko stosowane rozwiązanie – również dlatego, iż najczęściej nie przynosi ono zbyt wysokich rankingów sprzedażowych. Mianowicie, postawiła na całkiem nowy model, który dziedziczy obudowę od swojego poprzednika, a zatem pod względem wizualnym jest powtórką z rozrywki. Czy takie rozwiązanie ma w ogóle możliwość sprawdzenia się na rynku technologicznym, gdzie królują obecnie urządzenia charakteryzujące się innowacjami oraz nowoczesnym i unikatowym wyglądem. Nawet, jeśli rozwiązanie to okaże się opłacalne, to czy Dell Latitude 5290 zawiera w sobie wystarczające pokłady mocy i korzystnych rozwiązań, aby zniwelować powtarzalny wygląd?

Dell Latitude 5290 broni się rozbudowaną technologią oraz mobilnym rozmiarem pozwalającym na korzystanie w zróżnicowanych warunkach

Autor zdjęcia: dell.com

Model ten należy do najnowszych wywodzących się z firmy Dell w tym roku produkcyjnym. Należy on do grupy małych i wydajnych notebooków, gdyż oferuje sobą jedyne 12,5 cala przekątnej matrycy, a zatem będzie w stanie pomieścić się bez problemu w torbie czy plecaku w trakcie podróży. Rozmiar ten ułatwia także korzystanie z niego w środkach publicznego transportu, co pozwoli na szybkie dokończenie pracy czy znalezienie potrzebnych nam informacji. Co ciekawe, model ten dostępny jest także w wersji 2w1 – co w przypadku podobnych rozmiarów jest zdecydowanie dobrym krokiem marki Dell. Taka rozmiarówka idealnie sprawdzi się w wersji tabletu. Dell Latitude 5290 przedstawia sobą następującą specyfikację:

  • matowa matryca 12,5 cala
  • rozdzielczość 1366×768
  • 4-rdzeniowy procesor Core
  • pamięć RAM o pojemności 32 GB
  • klawiatura w dwóch opcjach wyboru: podświetlana lub nie
  • waga: 1,36

Korzystne rozwiązania niwelują powtarzalny wygląd

Dell Latitude 5290 broni się rozbudowaną technologią oraz mobilnym rozmiarem (więcej) pozwalającym na korzystanie w zróżnicowanych warunkach. Dzięki temu, niezmieniony wygląd względem poprzednika, nie jest tak dużą wadą jakby się zdawać mogło – zwłaszcza dla tych, co nie śledzą nowinek technologicznych na co dzień. Możliwość zakupu wersji 2w1 także przyczynia się do wzrostu atrakcyjności modelu, który przeznaczony może być nie tylko do celów biznesowych, ale także do korzystania jako źródła rozrywki czy informacji przez wszystkich domowników.