Ciekawostki dotyczące monitorów

Nadal wiele osób mówi na monitor komputer. Fakt, urządzenie odpowiada za obraz i wyświetla wszystko to, czego nie jesteśmy w stanie zobaczyć i dlatego często spotyka go kara niewspółmierna do winy. Przygotowaliśmy dla Was 4 ciekawostki, które być może dotyczą i Was. Zapraszamy do lektury!

Ciekawostka: Za każdy błąd płaci monitor

Nadal wiele osób mówi na monitor komputer. Fakt, urządzenie odpowiada za obraz i wyświetla wszystko to, czego nie jesteśmy w stanie zobaczyć i dlatego często spotyka go kara niewspółmierna do winy

fot. hp.com

Znacie memy, w których człowiek krzyczy do monitora? Być może się teraz uśmiechacie, bo na pewno nie raz i nie dwa obarczaliście swój monitor błędami, za które odpowiedzialny był komputer. To bardzo popularne zachowanie, zwłaszcza w przypadku graczy. Znane są przypadki osób (filmy w serwisie YouTube), które potrafiły przebić pięścią ekran, bo ich komputer na chwilę się zawiesił.

Ciekawostka: Monitor myjemy 10 razy przez cykl ich życia

Ta ciekawostka w ogromnym procencie dotyczy mężczyzn. Wbrew pozorom faceci nie traktują swoich monitorów tak jak komputery, bo czyszczą go zaledwie raz do roku. Kobiety wypadają w tym zestawieniu o wiele lepiej, bo robią to przynajmniej raz w miesiącu. Monitor, a zwłaszcza matryca jest skupiskiem bakterii, gdyż w otoczeniu człowieka zawsze znajduje się wilgoć. Ekran należy przeczyścić specjalną gazą przynajmniej raz w tygodniu.

Ciekawostka: Zawsze naciskamy na matrycę

I dotyczy to wszystkich tych, którzy korzystają z monitorów płaskich (nawet LED). Owoc zakazany ponoć zawsze smakuje najlepiej, lecz nie w tym przypadku. Co prawda delikatne naciskanie matrycy nie powinno jej uszkodzić, ale permanentne znęcanie się nad monitorem może go poważnie uszkodzić (a już na pewno odebrać gwarancję). Na szczęście odsetek takich wypadków jest na tyle niski, że nie musicie się przejmować.

Ciekawostka: Najrzadziej szukamy … monitorów

Monitory należą do najrzadszych zapytań w wyszukiwarce Google. Najczęściej zapytania dotyczą marki iiyama (monitory Iiyama) oraz HP (ekrany IPS HP). Co to oznacza? Zapewne tyle, że bardzo wierzymy w żywotność naszego urządzenia (więcej).