Lenovo ThinkPad X270

Firma Lenovo to jeden z najbardziej cenionych producentów komputerów przenośnych a zarazem jeden z liderów światowej branży elektroniczne. Komputery produkcji Lenovo od wielu cieszą się uznaniem użytkowników dzięki swojej prostocie, bezawaryjności oraz znakomitym osiągom. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego produktu firmy Lenovo. Mowa tutaj rzecz jasna o najnowszej linii komputerów biznesowych, na którą składają się takie modele, jak Yoga 370, T470, T570, T470S, T470P, 13, L470, L570 i X270. Cała linia wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno użytkowników, jak i fachowych recenzentów, ponieważ Lenovo wprowadza w niej szereg ciekawych, nowatorskich pomysłów, które wcześniej nie miały zastosowania na szerszą skalę.

Lenovo ThinkPad X270

Firma Lenovo to jeden z najbardziej cenionych producentów komputerów przenośnych a zarazem jeden z liderów światowej branży elektroniczne

fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad X270, będący bezpośrednim następcą bardzo cenionego zarówno przez ekspertów, jak i użytkowników X260, to niewątpliwie jedna z ciekawszych pozycji jeżeli chodzi o ostatnią linię laptopów Lenovo (więcej informacji tutaj: http://www.kuzniewski.pl/k3425,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-x-thinkpad-x270.html). Podobnie jak modele, model Lenovo ThinkPad X270 posiada oznaczenie Signature Edition. Co to oznacza? Mówiac najprościej, komputer nie posiada zainstalowanych żadnych preaaplikacji, dzięki czemu działanie systemu jest o wiele sprawniejsze oraz znacznie mniej awaryjne. Inne niewątpliwie bardzo interesujące rozwiązania, o których wdrożenie pokusiło się Lenovo to między innymi zabezpieczenie przy pomocy układów TPM (Trusted Platform Module) a także skanery linii papilarnych. Komputer jest wyposażony w ultranowoczesny procesor Intel Kabel Link, który zapewnia bardzo wysoką wydajność jak na tę klasę laptopów a jednocześnie jest bezawaryjny i wysoce energooszczędny. Lenovo ThinkPad X270 posiada ekran o szerokości 12,5 cala HD (dostępne konfiguracje: 220 oraz 300 nitów), zintegrowaną kartę graficzną oraz do 16 gigabajtów pamięci RAM w systemie DDR4. Model ThinkPad X270 oferuje również możliwość korzystania z dysków SSD PCIe.

Jak zawsze w przypadku produktów Lenovo, sprzęt prezentuje się naprawdę niezwykle efektownie. Obudowa jest lśniąca i elegancka a sam laptop posiada prosty, a jednocześnie finezyjny design, który wyraźnie odróżnia go od modeli innych marek.