Urządzenia stworzone do pracy – laptopy HP

Każdy kto przynajmniej raz zdecydował się na komputer HP przyznaje, że jest to sprzęt solidny, a w razie czego obsługa serwisowa pomaga wyjątkowo sprawnie. Dlatego laptopy HP, choć mniej prestiżowe od produktów Apple i wcale nie najtańsze, cieszą się dużym powodzeniem. Zwłaszcza firmy chętnie wyposażają pracowników w urządzenia tej marki. Niezawodność i dostosowanie do standardów korporacyjnych są tu kluczowe, bardziej istotne od grafiki czy designu.

Różne serie HP przeznaczonych do pracy

Każdy kto przynajmniej raz zdecydował się na komputer HP przyznaje, że jest to sprzęt solidny, a w razie czego obsługa serwisowa pomaga wyjątkowo sprawnie

fot. hp.com

Od razu, po samej nazwie można zorientować się co dany laptop ma wewnątrz, co bardzo ułatwia wybór. Z reguły laptopy biznesowe i biurowe od HP mają 3 cyfry w nazwie. Jeśli ostatnia z nich to 5 (jak EliteBook 725 lub HP 355) wewnątrz znajduje się procesor AMD. Natomiast kiedy ostatnia cyfra to 0 (jak ProBook 430, czy HP 250) możemy się spodziewać procesorów Intel. Druga cyfra może oznaczać przekątną ekranu (EliteBook 840 jest 14 calowy, a EliteBook 850 15 calowy). W nazwie zawarta jest też klasa i typ laptopa. Szeroki wybór laptopów HP dostępny na: http://www.kuzniewski.pl/k88,laptopy-hp.html.

Wyłącznie oznaczenie cyfrowe

Takie mają najtańsze modele HP przeznaczone do pracy, a więc typowe laptopy biurowe. Mają z reguły matryce o rozdzielczości HD wykonane w technologii TN. Opierają się na zintegrowanej grafice i słabszych procesorach Intel lub AMD. Mimo iż nie powinniśmy od nich oczekiwać cudów charakteryzują się dobrą jakością i kulturą pracy.

ProBook 400

Najtańsze z biznesowych laptopów HP, zaskakujące niekiedy niezwykle nowoczesnymi rozwiązaniami takimi jak zastosowanie procesorów Intel Core szóstej generacji. Najnowsze laptopy z tej serii (choćby HP ProBook 440 G3) mają też wiele cech przypisanych zazwyczaj do pierwszoligowych laptopów biznesowych. Warto rozejrzeć się wśród nich nie chcąc przepłacać za markę i design obudowy, a skupiając się na wydajności.

ProBook 600

Laptopy nieco droższe, wykonane bardziej elegancko i lżejsze niż ich odpowiedniki z serii 400. Nie górują nad nimi wydajnością, ale są wyposażane przez HP w sporo przydatnego oprogramowania biznesowego, zwłaszcza poprawiającego bezpieczeństwo.

EliteBook 700

Urządzenia świetnie wykonane, dobrze wyglądające i w dalszym ciągu niezawodne. Są trudne do odróżnienia z zewnątrz od najdroższej serii, mają jednak na ogół nieco słabsze procesory. Mogą stać się zarówno wizytówką biznesmena jak i użytecznym narzędziem do pracy.

EliteBook 800

Najdroższe i najbardziej dopracowane z typowych laptopów biznesowych HP. Oparte o mocne procesory niskonapięciowe, a jednocześnie lekkie i wytrzymałe mogą pod względem jakości konkurować z elitarnymi rozwiązaniami Fujitsu czy Lenovo. Ich cena jest niestety równie ambitna.

EliteBook 1000 Folio

Bardzo ciekawe laptopy o smukłej sylwetce i bardzo dużej mobilności. Należą do najlżejszych na rynku rozwiązań biznesowych i zdają się wskazywać kierunek w jakim pójdzie w przyszłości HP.

We wszystkich modelach roboczych i biznesowych HP trzyma się schematu użyteczność ponad wyjątkowością co bardzo dobrze służy odbiorcom wyposażającym swoje firmy.