HP EliteBook 740 – Plan minimum biznesmena

Sukces składa się z bardzo wielu elementów, o których nie możesz zapominać jeśli faktycznie Ci na nim zależy. Tymczasem Ty musisz cały czas decydować, co jest dla Ciebie ważniejsze. Podnieść kwalifikacje, czy budować sieć kontaktów? Wyposażyć się w bardziej zaawansowane narzędzia czy zbudować zespół. Poświęcić czas na budowanie wizerunku, czy raczej na dopięcie na ostatni guzik spraw księgowych. Wszystkiego naraz nie możesz osiągnąć. Możesz natomiast skupiać się na jednym zadaniu na raz, ale szybko przechodzić do następnego dzięki elastycznym rozwiązaniom i narzędziom. Takim jak na przykład HP EliteBook 740.

Prestiż

HP EliteBook 740 prawie nie różni się pod względem wyglądu od najlepszego z biznesowych notebooków HP – EliteBooka 840 G2

fot. hp.com

HP EliteBook 740 prawie nie różni się pod względem wyglądu od najlepszego z biznesowych notebooków HP – EliteBooka 840 G2. Ma też równie dobre oceny ze względu, na jakość wykonania i klasyczny styl obudowy. Można powiedzieć, że idealnie pasuje do garnituru. Laptopy produkowane przez Apple czy Lenovo budzą niekiedy kontrowersje, HP jest tymczasem jakby przypisany ludziom, którzy przedkładają pracę ponad chęć pokazania się. To wzbudza zaufanie.

Mobilność

EliteBooka jest łatwo zabrać ze sobą w podróż. Przy 14 calowym wyświetlaczu waży poniżej 1,8 kg. Więcej, jeśli dodać do niego dodatkową baterię, z którą może działać kilkanaście godzin przy założeniu, że użytkownik normalnie przy nim pracuje, np surfuje po sieci, pracuje na aplikacjach biurowych lub ogląda materiały wideo. Mniej gdy zrezygnować z ekranu dotykowego, który faktycznie nie wszystkim jest potrzebny.

Praca

HP coraz bardziej zbliża się do Lenovo pod względem komfortu klawiatur w laptopach, wygrywa natomiast przy porównaniu płytek dotykowych. Na HP EliteBooku pracować można całkiem wygodnie, nie powinno być też problemu z wydajnością. Model ten po prawdzie oparty jest o 4 (a nie 5) generację procesorów niskonapięciowych od Intela, ale trudno mu zarzucić, że jest zbyt wolny. Zwłaszcza jak na swoją cenę, która mieści się w granicach rozsądku, a przy słabszych konfiguracjach spada nawet poniżej 4000 zł.

Szeroki wybór laptopów HP EliteBook dostępny na: http://www.kuzniewski.pl/k434,laptopy-hp-elitebook.html.