HP ZBook 15u – stacja robocza dla wymagających użytkowników

ZBook 15u jest jednym z najbardziej zaawansowanych laptopów biznesowych od HP. W stylowej, smukłej obudowie znalazły się procesory najnowszej generacji (w tym zaawansowane jednostki 4-rdzeniowe), profesjonalne karty graficzne oraz dyski twarde typu SSD z funkcją Turbo Drive. Uzupełnieniem całości są matryce w rozdzielczości Full HD. Całość posiada certyfikat ISV, co oznacza, że HP ZBook 15u spełnia restrykcyjne wymogi stawiane mobilnym stacjom roboczym.

 

Obudowa w prestiżowym stylu

 

HP ZBook 15u wyróżnia się stylową obudową o klasycznej kolorystyce łączącej czerń z kolorem ciemnoszarym

fot. hp.com

HP ZBook 15u wyróżnia się stylową obudową o klasycznej kolorystyce łączącej czerń z kolorem ciemnoszarym. Poszczególne elementy zostały wykonane ze stopów aluminium oraz magnezu, dzięki czemu pokrywa ekranu i jednostka zasadnicza nie uginają się pod naciskiem.

Wyróżnikiem tego modelu są wymiary. HP ZBook 15u waży około 1,91 kg. Szerokość obudowy wynosi 375 mm, głębokość 254 mm, wysokość 21 mm. Całość konstrukcji śmiało może więc konkurować z ultrabookami biznesowymi i znacznie odróżnia się od masywnej stacji roboczej HP ZBook 15, która waży około 2,8 kg i ma wysokość 30,5 mm.

 

Osprzęt i porty

Duży punkt producentowi należy przyznać za świetną klawiaturę. Ma ona budowę wyspową oraz doskonale wyważone klawisze o sprężystym skoku, które znacznie ułatwiają szybkie pisanie i eliminują ewentualne literówki. Opcjonalnie, dostępna jest klawiatura z podświetleniem. Touchpad jest na tyle precyzyjne, że, bez problemu, może stać się substytutem myszki komputerowej.

O biznesowym charakterze sprzętu przesądza również dobór portów. HP ZBook 15u posiada 4 porty USB 3.0, DisplayPort, złącze VGA oraz praktyczne gniazdo stacji dokującej. Firmowe dane pomoże nam chronić układ szyfrowania TPM, czytnik SmartCard oraz czytnik linii papilarnych.

Imponująca moc obliczeniowa

 

O tym, że HP ZBook 15u jest laptopem biznesowym najwyższej klasy przesądza certyfikat ISV potwierdzający jego przynależność do elitarnej grupy stacji roboczych. Notebook zawdzięcza to przede wszystkim starannie dobranym podzespołom. W smukłej obudowie znalazły się niskonapięciowe procesory piątej generacji. Są to jednostki z grupy Intel Core i5 oraz Intel Core i7 (częstotliwość taktowania nawet do 3,2 GHz). Pamięć RAM można rozbudować do 16 GB, co nieco może rozczarować wymagających użytkowników.

HP ZBook 15u może pochwalić się imponującą mocą graficzną, którą zapewniają profesjonalne karty ADM FirePro M4170. Plusem są także szybkie dyski typu SSD z funkcją Turbo Drive dostępne w różnych pojemnościach.

 

Co z jakością obrazu?

Laptop HP ZBook 15u wyposażony został w matrycę o przekątnej 15,6 cala. Jest to ekran typu IPS w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jakość Full HD i wysoka luminacja zapewniają głęboki kontrast oraz rzeczywiste odwzorowanie kolorów.

Zobacz różne konfiguracje opisywanego notebooka na: http://www.kuzniewski.pl/k1922,laptopy-hp-zbook-zbook-15u.html.