Apple iPad Pro – rewolucja na rynku tabletów

Tablety przestały być już jedynie gadżetem, który doskonale sprawdza się do słuchania muzyki, przeglądania stron internetowych czy multimedialnej rozrywki. Z rynku komercyjnego trafiły one także do linii urządzeń dedykowanych użytkownikom profesjonalnym. Modele biznesowe przeszły jednak dużą metamorfozę – otrzymały mocne podzespoły oraz ekrany w wysokiej rozdzielczości. Przykładem jest Apple iPad Pro, który stanowi prawdziwą rewolucję na rynku tabletów.

Duży ekran, mocny procesor

iPad Pro multimedialny tablet

fot. Apple.com

Ten nowy tablet od Apple wyposażony został w szybki procesor Apple A9X o taktowaniu 2,2 GHz. Na pokładzie użytkownicy znajdą również 4 GB pamięci RAM, która pozwoli przechowywać informacje z aktualnie obsługiwanych aplikacji oraz kartę graficzną PowerVR. Apple iPad Pro zapewnia możliwość szybkiej, stabilnej pracy z programami biurowymi (przejścia pomiędzy aplikacjami są płynne), dzięki czemu doskonale sprawdzi się w każdej firmie. Zaopatrzyć firmę w te tablety można np. w tym sklepie: http://www.kuzniewski.pl/k2315,tablety-apple-ipad-ipad-pro.html.

Niekwestionowanym atutem tabletu jest matowy ekran typu QSXGA o przekątnej 12,9 cala. Matryca ma bardzo wysoką rozdzielczość – 2732 x 2048 pikseli. Takie parametry zapewniają wyraźny obraz o dobrym odwzorowaniu kolorów.

Jakie dodatki?

Tablet Apple iPad Pro posiada moduł Bluetooth i WLAN oraz czytnik linii papilarnych, który pozwoli zabezpieczyć dane. „Za sterami” stoi system iOS 9. Urządzenie ma 4 głośniki, wbudowany mikrofon, kamerę 1,2 oraz 8,0 MPix i wyjście na słuchawki. Użytkownicy mogą dokupić dedykowany rysik oraz klawiaturę z podstawką, która ułatwi pracę z plikami tekstowymi.