Lenovo – nowy gracz na rynku gier

Rok 2005 był bardzo ważny dla koncernu Lenovo. Wtedy to firma wypuściła na rynek serię ThinkPad, która szybko zdobyła sympatię pracowników biurowych i biznesmenów. Dzięki solidności wykonania i trwałej obudowie, która była przystosowana do ciągłych podróży, sprzęt ten znalazł się na biurkach na całym świecie.

Producent zastanowił się co dla docelowego klienta jest najważniejsze i przywiązał do tego dużą wagę, realizując swoje założenia w 110%. Sprzęt nie psuł się, był solidnie zbudowany, a dodatkowo umieszczono w nim rozwiązania, które zabezpieczały dane w komputerze przed niepowołanymi osobami. Jednym z takich zabezpieczeń był czytnik linii papilarnych. To właśnie dzięki niemu komputer serii ThinkPad stał się jeszcze bardziej osobisty, gdyż tylko osoba o określonych liniach

Lenovo Y series laptop

fot. Lenovo.com

papilarnych miała do niego dostęp. Docenili to managerowie wysokich szczebli oraz wszyscy, którzy przechowywali na swoim laptopie cenne informacje. Tylko kwestią czasu było skierowanie produktów do innych klientów – klientów, którzy mogliby wybrać komputery Lenovo i używać ich także do innych celów. Szybko rozwijająca się grupa graczy, a także coraz większe wymagania premierowych gier sprawiły, że niezbędne okazały się silne laptopy do gier. Gracze zaufali koncernowi, który dokładnie wiedział co chce zaoferować swoim klientom i na co zwrócić uwagę przy konstrukcji sprzętu, by ten odniósł sukces. Tak właśnie powstała seria Y, której mocną stroną stał się design, z charakterystycznie drapieżnie zaprojektowaną obudową, podkreśloną czerwonymi światłami.

Podzespoły

Wewnątrz komputera zostały zamontowane procesory o odpowiedniej mocy, które współgrają z bardzo zaawansowanymi kartami graficznymi, a także sporą ilością pamięci RAM. To co oferuje sprzęt można podziwiać na monitorach przystosowanych do Full HD i 4K. Bardzo dobre wrażenie podkreśla nowoczesny system audio i świetnie dobrane głośniki. Laptopy do gier Lenovo od razu stanęły w szeregu mocnych graczy na rynku sprzętu gamingowego.